Ovulace kalkulačka

By on Srpen 2, 2010
ovulace

Ovulace je doba, kdy dojde k uvolnění zralého vajíčka z vaječníku. Uvolněné vajíčko sestupuje vejcovodem k děloze. Pokud se při sestupu setká se spermií, dojde k jejich splynutí a oplodnění vajíčka. Vajíčko po ovulaci zaniká rychle, k oplodnění může dojít pouze v intervalu kratším než 24 hodin. Spermie si ale v ženském těle mohou uchovat oplodňovací schopnost i po dobu 3-5 dnů. Plodné období ženy je tedy doba životnosti vajíčka a spermií.

Plodné dny výpočet, plodné dny kalkulačka:

  • Plodné dny začínají již 2-3 dny před ovulací a končí 1 den po ovulaci při pravidelném menstruačním cyklu.
  • Ovulace nastává přibližně v polovině cyklu. U pravidelného cyklu, který trvá 28 dní, je to rozmezí mezi 12. – 16. dnem od začátku menstruace.
  • Měření bazální teploty pro zjištění ovulace (pro zjištění plodných dnů): Měření bazální teploty (měření teploty v pochvě) provádějte vždy ráno po probuzení. Během ovulace je tělesná teplota o několik desetin stupně vyšší než jindy.
  • Děložní hlen pro zjištění ovulace (pro zjištění plodných dnů): Během ovulace má děložní hlen charakteristickou konzistenci, která usnadňuje pohyb a přežití spermií v těle ženy. Hlen je  čirý a tekutý. Před ovulací se objevuje hlen hustý, hrudkovitý a později krémový.
  • Ovulační test: vypadá stejně jako těhotenský test, použití je také stejné – ponoří se na několik vteřin do vzorku moči a poté se vyhodnotí. Pokud je test slabě pozitivní, nebo silně pozitivní, je nejvhodnější doba k pohlavnímu styku.

About mcever4

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>